12/07/2016

Little ideas: PlayShapes


All right, so here it is. I think it is time littleM got her own saying on this blog (and own tag "littleM"), she is such a part of everything I do, it is just inevitable. Plus, there is so much stuff with beautiful design for kids (and some of it for grown ups as well ehm) I would like to share with you, so let's see where this leads us. There is soooo much to talk about!
Anyway, I like to think of myself as an open-minded, realistic, not too anxious mom with a sense of humor and style (haha, such an idealistic picture) and I am thankful to have like-minded moms around me. The moment where my sense of humor trembles in its roots, is her being sick. Trying to get her healthy. Keeping her inside and entertained (a lot of humor needed there!).
Exactly at that moment we started to play with PlayShapes, a set of 74 wooden shapes crafted from environmentally-friendly, durable rubberwood. The possibilities you can build from the shapes are endless and fun to look at. Plus, it is a toy that will grow with her, she will discover new possibilities as she grows, which is an aspect I love. See, another topic: sustainability in toys!
Created in the UK, it is sold by Mr.Wood, a brand we love. Find all the wooden toys here. Also, check out their wooden letters, a perfect gift for nursery and kids' rooms.

A je to tu. Mám pocit, že nastal čas, aby malá maláM svoj priestor na blogu. Je neoddeliteľnou súčasťou všetkého, čo robím, formuje celý môj svet, je to až nevyhnutnosť. Navyše, sama som objavila nový svet krásneho dizajnu pre deti (a niečo z toho aj pre dospelých žehej), o ktorý by som sa rada podelila a uvidíme, kam to povedie. Ani neviem kde začať, je toho toľkooooo!
Každopádne, manifest na začiatok: rada si o sebe myslím, že som mamou s otvorenou hlavou, realistickou, nie príliš úzkostlivou, s nadhľadom a štýlom (haha, trošku si fandím, no), a som vďačná za podobné mamy v mojom okolí. Moment, keď sa môj nadhľad otriasa v základoch je, keď je maláM chorá. Dlho chorá. A snažím sa ju chrániť a zabaviť doma (to chce veľa nadhľadu!)
Momentálne máme také dni a úplne nám padla vhod skladačka PlayShapes, sada 74 tvarov z ekologického a trvácneho dreva kaučukovníka. Možností tvoriť zo skladačky je nekonečno a dobre sa na ne aj pozerá. Ako benefit vnímam, že skladačka porastie s ňou, ona prirodzene časom objaví nové možnosti, čo je vlastne super vrámci udržateľnosti. Aha, samostatná téma: udržateľnosť hračiek! 
Skladačku vymysleli v Anglicku, predáva ju Mr. Wood. Všetky drevené hračky v ponuke nájdete tu.  Len pripomínam aj drevené písmená Mr. Wood, ktoré sú dokonalým doplnkom do detskej izby.

   Result of our co-operation with littleM. Or this weekend moment on Instagram.  
Výsledok našej spolupráce s malouM. Alebo táto víkendová momentka na Instagrame.

1 comment:

  1. Cool blog, love it.
    http://lona.fashion/

    ReplyDelete